La tercera edició de la Gala del Patinatge Català, que sota l’organització de la Federació Catalana de Patinatge tindrà lloc el proper 10 de març a les 19.00 hores a l’auditori del CaixaForum de Barcelona, ja té configurada la seva llista definitiva de premiats en les diferents categories.

La relació de tots els guardonats és la següent:

TROFEU MEDALLISTES CATALANS WRG
(Esportistes catalans que van guanyar medalles als WRG de Barcelona)

CP L’Aldea // OR ARTÍSTIC (Xous petits)
Laura Armenteros, Gemma Margarit, Júlia Ventura, Anna Benet, Mònica Herrero, Sara Milian, Albert Rovira, Lara Serrano, Cristina Llao, Júlia Marco, Zaida Ardit i Manel Villarroya

CPA Girona // OR ARTÍSTIC (Xous grans)
Clara Martín, Andrea Baena, Mar Mascaró, Maria Font, Maria Carballo, Júlia Terradellas, Laura Bautista, Núria Presas, Dèlia Valentí, Meritxell Font, Mar Suy, Raquel Gómez, Neus Miquel, Maria Fina, Laia Solé, Clàudia Solé, Sara Planas, Mar Sebastián, Ingrid Roca, Patrícia Liberal, Laia Roca, Adriana Planella, Laura Guallar, Laura Gómez i Núria Soler

Pau Garcia // OR ARTÍSTIC (Lliure Júnior M)

Òscar Rodríguez // OR SKATE Descens CR i BRONZE Descens (Sènior M)

Nil Llop // OR VELOCITAT 500 m Sprint Pista, PLATA 1 volta circuit i BRONZE 200m CR Pista (Júnior M)

Mar Barrera // OR SKATE (BCN European Open F)

Selecció espanyola // OR HOQUEI LínIa (Júnior F)
Judit Pareja, Carolina Moreno, Xènia Seoane, Andrea Sehuk i Mercè Vilaró

Selecció espanyola // OR HOQUEI PATINS (Sub19 M)
Gerard Pérez, Jordi Pons, Joan Pujalte, Oriol Ramírez, Aleix Marimon, Sergi Duch, Dídac Alonso, Roc Pujadas, Martí Gabarró, Oriol Llenas i Sergi Macià

Selecció espanyola // OR HOQUEI PATINS (Sènior F)
Teresa Bernadas, Laura Vicente, Berta Busquets, Laura Puigdueta, Aina Florenza, Anna Casarramona, Maria Díez i Ricard Ares

Pere Marsinyach // PLATA ARTÍSTIC (Lliure Sènior M)

CPA Olot // PLATA ARTÍSTIC (Xous grans)
Anna Quintana, Aina Planiol, Xènia Pastoret, Victòria Prat, Ester Planella, Júlia Font, Sara Planella, Marta Payola, Elena Jiménez, Mireia Morera, Aina Cruz, Núria Miquel, Elena Mansilla, Lura Fusté, Maria Regueiro, Paula Sotillo, Eva Jordà, Mireia de Cruz, Abril Canudas, Marina Prat, Júlia Casadevall, Marina Cruz, Ricard Planiol i Ester Fàbrega

Selecció espanyola // PLATA ROLLER DERBI (Sènior M)
Jordi Lino

Luisa González // PLATA VELOCITAT (Relleus pista Júnior F)

Daniela Terol // PLATA SKATE (BCN European Open F)

Ivan Pérez // BRONZE ARTÍSTIC (Lliure Júnior M)

Carla Escrich // BRONZE ARTÍSTIC (Lliure Sènior F)

Selecció espanyola // BRONZE HOQUEI LÍNIA (Júnior M)
Sergio Medina, Genís Mas, Sergi Reina, Ivan de las Heras i Roger Navarro

Selecció espanyola // BRONZE HOQUEI PATINS (Sènior M)
Xavier Malian, Sergi Fernández, Nil Roca, Albert Casanovas, Ferran Font, Eduard Lamas, Jordi Adroher, Pau Bargalló i Ignacio Alabart

Selecció espanyola // BRONZE ROLLER DERBI (Sènior F)
Maria Majó, Marina Majó, Mariona Carmona, Mònica Piosa, Noemí Dulsat, Sofía González i Yolanda Font

Àlex Pérez // BRONZE SCOOTER (World Cup Júnior)

Luis Barrios // BRONZE SCOOTER (World Street Finals Open)

PLACA FEDERACIÓ
(A les personalitats, institucions, patrocinadors o mitjans de comunicació que hagin estat importants per la FCP)

Institucions, entitats i patrocinadors dels World Roller Games
Ajuntament de Barcelona
Ajuntament de Mollet del Vallès
Ajuntament de Terrassa
Ajuntament de Vilanova i la Geltrú
Ajuntament de Sant Cugat del Vallès
EIE Horta Esportiva
Consell de l’Esport Escolar de Barcelona CEEB
FC Barcelona
Generalitat de Catalunya
Diputació de Barcelona
La Caixa
Azemad
Rol-line
Televisió de Catalunya
La Xarxa de Comunicació Local

Mitjans de comunicació
L’Esportiu de Catalunya
Francesc Pena (La Xarxa)
Imma Pedemonte (TV3)
Josep Gumà (Ràdio Vilafranca)

TROFEU A L’EXCEL·LÈNCIA
(Als esportistes i tècnics catalans campions del món i d’Europa)

CPA Girona // ARTÍSTIC Xous grans (MÓN i EUROPA)
CP L’Aldea // ARTÍSTIC Xous petits (MÓN)
Pau Garcia // ARTÍSTIC Lliure Júnior M (MÓN)
Òscar Rodríguez // SKATE Descens CR Sènior M (MÓN)
Nil Llop // VELOCITAT 500m Sprint Pista Júnior (MÓN) i 500m Sprint Pista Júnior Individual i Equips (EUROPA)
Selecció espanyola // HOQUEI LÍNIA Júnior M (MÓN)
Selecció espanyola // HOQUEI PATINS Sub19 M (MÓN)
Selecció espanyola // HOQUEI PATINS Sènior F (MÓN)
Selecció espanyola // HOQUEI PATINS Sub17 M (EUROPA)
CP Voltregà // HOQUEI PATINS Sènior F (EUROPA)
CH Mataró // HOQUEI PATINS Sub17 F (EUROPA)
Lleida Llista Blava // HOQUEI PATINS Copa WS Europe M (EUROPA)
Reus Deportiu // ARTÍSTIC Grups Júnior (EUROPA)
Sergio Canales // ARTÍSTIC Lliure Sènior M (EUROPA)
Carla Escrich // ARTÍSTIC Lliure Sènior F (EUROPA)
Luisa González // VELOCITAT 6 proves Juvenil (EUROPA)

MENCIONS ESPECIALS A LA TRAJECTÒRIA
(A esportistes, tècnics, àrbitres, jutges o dirigents)

Rubén Llop // DIRIGENT VELOCITAT
Raül Ruberte // DIRIGENT HOQUEI LINIA
Xavier Alén // DIRIGENT HOQUEI PATINS
Maria Moltó // DIRIGENT HOQUEI PATINS
José Maria Ovies // TÈCNIC HOQUEI PATINS
Josep Maria Daniel // ÀRBITRE HOQUEI PATINS
Josep Maria Masdeu // ÀRBITRE HOQUEI PATINS
José Ramón Ales // ÀRBITRE HOQUEI PATINS
Carme San José // TÈCNICA ARTÍSTIC
Josep Franch // DIRIGENT ARTÍSTIC
Selecció Catalana Fem18 // ESPORTISTES HOQUEI PATINS

TROFEU AL MÈRIT ESPORTIU DE CLUB
(A la millor gesta o projecció col·lectiva internacional de l’any)

CPA Girona // ARTÍSTIC

PREMI JOVES PROMESES
(A l’esportista masculí o femení en categories de base que hagin obtingut el millor èxit de l’any)

Categoria masculina
Pau Garcia // ARTÍSTIC
Nil Llop // VELOCITAT
Roc Pujadas // HOQUEI PATINS
Categoria femenina
Xènia Seoane // HOQUEI LÍNIA
Luisa González // VELOCITAT
Daniela Terol // SKATE

MILLOR ESPORTISTA DE DISCIPLINA
(Als millors esportistes masculí i femení de cada disciplina)

Ferran Font i Maria Diez // HOQUEI PATINS
Pere Marsinyach i Carla Escrich // ARTÍSTIC
Eric Alfaro i Xènia Seoane // HOQUEI LÍNIA
Nil Llop i Luisa González // VELOCITAT
Marc Morera i Ainhoa Mellado // ALPÍ EN LÍNIA
Chritian Garcia i Alba Garcia // FREESTYLE
Abel Morales i Maria Muñoz // ROLLERBLADING
Pablo Soler i Carla Oliete // DESCENS
Jordi Lino i Noemí Dulsat // ROLLER DERBI
Oscar Rodríguez i Daniela Terol // SKATE
Luis Barrios i Lucía Martín // SCOOTER

MENCIONS HONORÍFIQUES
A aquelles persones que per la seva història i dedicació hagin estat capdavanteres o pioneres en les seves disciplines

Selecció catalana Macau 2004 // HOQUEI PATINS (15 anys del Mundial B)
Víctor Agramunt, Ernest Freixes, Ivan Tibau, David Busquets, Abraham Bagñes, Jordi Rodríguez, Josep Manuel Edo, David Cáceres, Quim Casalí, Juli Anguita i Jordi Camps

Alfons Mestres // HOQUEI PATINS (Ex àrbitre)

Rosa Maria Laguna // ARTÍSTIC (Ex patinadora i entrenadora)

Pioners de l’hoquei línia a Catalunya // HOQUEI LÍNIA
Marc Ros, Àlex Robreño, Jaume Robreño, Julio Puértolas, Daniel Brugman, Miquel Vila, Marcel Pujol, Jordi Marqués i Sergio Román

HOMENATGE IN MEMÒRIAM
(A les persones desaparegudes durant 2019)

Pere Torras // Ex president i president honor de la Federació Catalana de Patinatge
Xavier Serra // Àrbitre hoquei patins
Teresa Ventosa // Directiva CE Noia
Ramon Vila // Delegat Arenys de Munt mort durant un partit
Josep Gacén // Membre Comitè Hoquei Patins Territorial Girona

MILLOR ESPORTISTA DE LA FCP
Escollits al final de la Gala entre els millors de cada disciplina

1 esportista masculí i 1 esportista femenina

Font: FC Patinatge

ebredigital.cat (diari digital) i Canal TE (canal de televisió), principals fonts d’informació de les Terres de l’Ebre i el Territori Sénia. Actualitat del Baix Ebre, el Montsià, la Ribera d’Ebre i la Terra Alta. Notícies sobre política, economia, societat, cultura i esports; també entrevistes. Agenda cultural i d’oci. Televisió en directe.