Les medalles d’or als campionats d’Europa i Espanya, la cinquena posició del campionat del Món Absolut i la classificació per als Jocs Olímpics de Tòquio 2020 li van valdre a la remera ampostina Aina Cid el Premi Esports 2019, un premi que també va endur-se l’any passat. Cid, que també va endur-se el premi de Millor esportista absolut femení en esport individual, va ser escollida pels altres vuit esportistes ampostins que també optaven al Premi: Edgar Nolla, Andreu Pérez, Paula Arques, Oriol Mateo, Raquel Tirado, Llorenç Sales, Genís Gisbert i Àngel Fabregat.

La Gala de l’Esport Ampostí, divendres 25 d’octubre, va comptar amb un total de 105 candidatures i va reconèixer la trajectòria d’esportistes i entitats esportives del municipi en la temporada 2018-2019. Llorenç Sales, de la Unió Atlètica Montsià, es va endur el premi a Millor esportista absolut masculí d’esports individuals mentre que Aina Cid es va endur el de categoria femenina. Quant a la millor entitat esportiva, el reconeixement va ser per a Unió Atlètica Montsià i el millor entrenador se’l va endur Severiano Alfaro, de Taekwondo Alfaro. Aquests van ser només alguns dels premis atorgats.

Altres premiats:

 Millor esportista escolar masculí d’esports individuals: Roger Bertomeu, de Club Balls de Saló Amposta Quickdance
 Millor esportista escolar femení d’esports individuals: Anel Fumadó, de Club Balls de Saló Amposta Quickdance
 Millor equip escolar masculí d’esports col·lectius: Equip cadet masculí del Club Futbol Sala Amposta
 Millor equip escolar femení d’esports col·lectius: Equip aleví femení del Club Handbol Amposta
 Millor esportista de base federat masculí d’esports individuals: Edgar Nolla, de la Unió Atlètica Montsià
 Millor esportista de base federat femení d’esports individuals: Paula Arques, del Club Nàutic Amposta
 Millor equip de competició d’esports individuals: Equip absolut de la Sala Esgrima Amposta
 Millor equip de base federat masculí d’esports col·lectius: equip júnior del Club Nàutic Amposta
 Millor equip de base federat femení d’esports col·lectius: equip cadet femení de Club Handbol Amposta
 Millor esportista d’esport adaptat masculí i femení: David Picot, del Club Esportiu l’Àngel-Apasa
 Millor esportista promesa masculí: Oriol Mateo, del Club Nàutic Amposta
 Millor esportista promesa femení: Victòria Cid, del Club Nàutic Amposta
 Millor esportista absolut masculí d’esports individuals: Llorenç Sales, de la Unió Atlètica Montsià
 Millor esportista absolut femení d’esports individuals: Aina Cid, del Club Nàutic Amposta
 Millor equip de competició masculí d’esports col·lectius: equip sènior masculí del Club Futbol Sala Amposta
 Millor equip de competició femení d’esports col·lectius: equip sènior femení del Club Handbol Amposta
 Millor entrenador/a: Severiano Alfaro, del Taekwondo Alfaro
 Millor entitat esportiva: Unió Atlètica Montsià
 Reconeixement a la tasca directiva: Junta del Club Gimnàstica Rítmica d’Amposta
 Reconeixement al treball de base d’una entitat esportiva: Club Escacs Amposta
 Reconeixement a la tasca educativa vers l’esport: Escola Mestre Agustí Barberà
 Reconeixement a la millor iniciativa d’esport i salut: Club Gimnàstica Rítmica d’Amposta
 Reconeixement a la tasca d’esforç col·lectiu en organitzacions: Club de Tir Montsià d’Amposta
 Reconeixement especial a la Gesta Esportiva: Zaida Ardit i Lara Serrano, del Club Patí l’Aldea
 Reconeixements als sponsors: Víctor Òptics, Servigrues Tomàs, Rockinshoe, Marivent Finques, Autocaravanes Delta, Automòbils Toldà, Naturebre, Pitbox Dinner Amposta
 Reconeixements a la difusió de l’esport ampostí Premi Aniceto Garcia: Clara Seguí, de la Plana Ràdio, i Ràdio Amposta
 Premi Esports: Aina Cid, del Club Nàutic Amposta